هشتمین اجلاس جهانی حلال و نهمین نمایشگاه حلال سازمان همکاری اسلامی

استانبول ترکیه

آذر ماه 1401

درباره نمایشگاه

نمایشگاه حلال OIC به عنوان بزرگترین نمایشگاه در بخش حلال که با همکاری سازمان همکاری اسلامی برگزار می شود، OIC آماده است درهای خود را به روی غرفه داران و بازدیدکنندگان از سراسر جهان در 24 تا 27 نوامبر 2022 در مرکز نمایشگاهی استانبول ترکیه باز کند. همزمان با اجلاس جهانی حلال با موضوع “برای یک تجارت پایدار: کاوش در تمام جنبه های صنعت حلال” و مجموعه ای از رویدادها مانند خیابان مد و هنر، المپیک جهانی آشپزها و جلساتB2b .

نمایشگاه حلال رویدادی سالانه است که با همکاری مرکز اسلامی توسعه تجارت (ICDT)، موسسه استاندارد و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی (SMIIC)، با حمایت وزارت بازرگانی جمهوری ترکیه و سایر وزارتخانه‌های مرتبط و نهادهای عمومی جمهوری ترکیه برگزار می‌شود.

دوره قبلی نمایشگاه حلال OIC که از 25 تا 28 نوامبر 2021 برگزار شد، 13.137 متر مربع را پوشش داد. منطقه نمایشگاه، میزبان 354 غرفه‌دار از 32 کشور، 31.067 بازدیدکننده تجاری از 96 کشور، 352 خریدار دعوت شده که در 5280 جلسه B2B شرکت کردند که برنامه خریداران دعوت شده توسط وزارت بازرگانی جمهوری ترکیه پشتیبانی می شود.

نمایشگاه حلال OIC که همزمان با اجلاس جهانی حلال سازماندهی می شود، یک منطقه نمایشگاهی برجسته و یک پلت فرم متمایز برای طیف گسترده ای از کارگاه ها، جلسات و رویدادهای جانبی و همچنین برنامه جلسات B2B با مشارکت خریداران و نمایندگان حرفه ای میزبان ارائه می دهد و سایر فعالیت های مرتبط با تعریف حلال.

مواد غذایی و نوشیدنی، فرآوری و بسته بندی مواد غذایی، هورکا (خدمات غذاهای حلال که در کافه ها و رستورانها و هتلها ارائه میشود)، محصولات ارگانیک، غذاهای سنتی، محصولات دارویی و آرایشی و بهداشتی، نهادهای صدور گواهی حلال، گردشگری حلال و اقامت و سلامت

1-    توزیع کنندگان

2-    خریداران

3-    شرکتهای صادرکننده و وارد کننده

4-    نهادها و سازمانهای عمومی

5-    عمده فروشان

6-    سوپرمارکتهای زنجیره ای و خرده فروشی

7-    سرمایه گذاران و خریداران میزبان

8-    اپراتورها و آژانس های گردشگری

9-    سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی

10-    سایر

نمایشگاه حلال یک رویداد بزرگ و چند ملیتی است و نمی توان از پتانسیل قرار گرفتن در معرض خریداران جدید اغراق کرد. بازدیدکنندگان و خریداران حرفه ای از منتخبی از مناطق وسیع مانند بالکان، خاورمیانه، آفریقا، اروپای غربی و البته ترکیه می آیند. این فرصتی را برای ملاقات و انجام تجارت با بسیاری از خریداران بالقوه فراهم می کند. شرکت در یکی از بزرگترین نمایشگاه های حلال جهان فرصتی عالی برای بهره مندی از ملاقات با خریداران بین المللی، ملاقات با فروشندگان جدید و افزایش سهم تجارت خود است.

یکی دیگر از مزایای بزرگ غرفه‌دار بودن در اکسپوی حلال، روشی است که می‌تواند تعداد زیادی از نمایندگان برجسته بین‌المللی موسسات سطح بالا را گرد هم آورد. این به غرفه‌داران این شانس باورنکردنی را می‌دهد که در بین اولین کسانی باشند که پیشرفت‌های بخش جدید را در کنفرانس‌هایی که در طول نمایشگاه برگزار می‌شود، ببینند.

  • ملاقات با بیش از 500 تصمیم گیرنده کلیدی از ترکیه، خاورمیانه، اروپای مرکزی و اروپای غربی، منطقه بالکان و آفریقا با برنامه خریدار میزبان بین المللی
  • به دست آوردن فرصتی برای افزایش سهم تجارت خود در بخش حلال با حجم 7 تریلیون دلار
  • مشاهده آخرین بخش تحولات در طول برنامه کنفرانس ما با حضور دانشگاهیان بین المللی، نمایندگان تجار دولتی و خصوصی
  • استفاده از فرصت بازدید از غرفه های وزارتخانه ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی مرتبط
  • ملاقات با متخصصان بسیار ماهر، دست اندرکاران و سرمایه گذاران صنعت حلال برای گسترش شبکه نمایندگی خود، پیدا کردن محصولات جدید و افزایش نمونه کار خود
  • بهره مندی از حضور تاثیرگذارترین رسانه های بین المللی

آمار هشتمین نمایشگاه حلال OIC، که در سال 2021 برگزار شد، این را نشان می دهد که از مجموع 354 غرفه‌دار، 92 درصد از نتیجه شرکت در نمایشگاه راضی بودند و 83 درصد نیز اعلام کردند که قصد دارند در نهمین نمایشگاه شرکت کنند. از سوی دیگر، از 31067 بازدیدکننده ای که از بیش از 96 کشور در این نمایشگاه حضور داشتند، 94 درصد از نمایشگاه راضی بودند و 86 درصد گفتند که توصیه می کنند دیگران در سال آینده از این نمایشگاه بازدید کنند. هشتمین نمایشگاه همچنین 5280 مورد جلسات B2B را با موفقیت برگزار کرد و بیش از 352 خریدار توسط این رویداد گرد هم آمدند.

تاکنون، تقریباً تعداد بازدیدکنندگان نهمین نمایشگاه حلال 2022 با حدود 350 غرفه‌دار حدود 40000 نفر برآورد شده است. فرصت شرکت در این نمایشگاه برای هزاران بازدید کننده بین المللی و ملاقات با خریداران و بازرگانان حرفه ای از چنین طیف وسیعی از صنعت حلال را نباید از دست داد. از این فرصت های باورنکردنی استفاده کنید و بخشی از نهمین نمایشگاه حلال 2022 باشید.